Trimble je blízky partner Esri a globálny líder v technológii určovania polohy. Presné polohovacie systémy s jednoduchým použitím pre GIS v pracovníkov v rôznych odvetviach hladko zapadajú do Esri riešení. Miestne, regionálne a štátne agentúry, energetické a vodárenské spoločnosti, vedecké a environmentálne organizácie a ďalšie spoločnosti využívajú GNSS riešenia Trimble na správu svojich aktív a na udržanie aktuálnosti svojich údajov.

ArcGIS Field Maps

Aplikácia ArcGIS Field Maps v kombinácii s Trimble GNSS zariadeniami

ArcGIS Field Maps je všestranná aplikácia využívajúca online mapové podklady, pomocou ktorej terénni pracovníci vykonávajú zber a editáciu údajov, vyhľadávanie objektov a aktualizáciu dát. Keďže aplikácia je prepojená s ArcGIS Online, všetci od terénnych pracovníkov po ich kolegov v kancelárii ťažia z používania rovnakých údajov.

GNSS riešenia od Trimble (Trimble Catalyst, Trimble TDC650, Trimble R2) sú priamo podporované v aplikácii ArcGIS Field Maps, vďaka čomu môžete vykonávať zber presných GIS údajov v teréne, lokalizáciu už zameraných objektov s najvyššou presnosťou a maximálne tak zefektívniť prácu v teréne.

Ako Field Maps fungujú:

  • príprava: vytvorenie a nastavenie projektu podľa aktuálnych potrieb
  • zber: zameranie objektov do pripravených formulárov pomocou presných GNSS od Trimble
  • lokalizácia: presná navigácia k existujúcim prvkom v GIS a aktualizácia ich atribútov
  • trackovanie: sledovanie polohy v reálnom čase pre rýchle reagovanie na meniacu sa situáciu

Viac informácii o ArcGIS Field Maps

Trimble GNSS riešenia pre Field Maps

Trimble Catalyst

Nový koncept GNSS pozostávajúci z malej externej antény a subskripcie na požadovanú presnosť a dobu. Anténa Trimble Catalyst DA2 sa cez bluetooth pripája k smarfónu/tabletu a vyberá sa priamo v aplikácii Field Maps ako zdroj polohy. Mesačné alebo ročné subskripcie na presnosti od 1 do 60 cm spolu s On-demand subskripciami na 1 cm presnosť s čerpaním po jednotlivých hodinách zabezpečia dostatočnú flexibilitu pri meniacich sa požiadavkách projektu.

Viac informácii o Trimble Catalyst

Trimble TDC650

TDC650 je vysokovýkonné ručné zariadenie pre GIS profesionálov. Kompaktný, ľahký a odolný dizajn v kombinácii s presným zabudovaným GNSS prijímačom a OS Android 10 dodáva maximálnu presnosť pre GIS aplikácie v jednom zariadení.

Viac informácii o Trimble TDC650

Trimble R2

Kompaktný, odolný GNSS prijímač Trimble R2 predstavuje jednoduché riešenie pre GIS profesionálov a geodetov, ktorí potrebujú vykonávať presné merania pre široké spektrum geoaplikácií. S presnosťou určenia polohy v reálnom čase od submetra až po 1 cm a pripojením k ľubovoľnému mobilnému zariadeniu cez bluetooth Trimble R2 poskytuje flexibilitu pri výbere konfigurácie podľa potrieb užívateľa.

Viac informácii o Trimble R2

Trimble TDC600

Odolný smartfón s Android 10, 6“ displejom a dlhou výdržou batérie navrhnutý na použitie v širokom množstve GIS aplikácií. TDC600 podporuje príjem GNSS korekcií SBAS pre meranie s presnosťou 1.5 m.

Viac informácii o Trimble TDC600