Prinášame prehľad nových produktov, verzií a aktualizácií od Trimble vydaných v apríli 2026:
Nová verzia GNSS firmvéru – 6.50
Trimble GNSS firmvér verzie 6.50 je teraz k dispozícii a obsahuje kľúčové vylepšenia sledovania a spracovania GNSS signálov, zlepšené zabezpečenie a rozšírenú hardvérovú podporu.
Viac informácií o novej verzii nájdete v PREHĽADE VERZIÍ na našom webe.
Nová verzia terénneho softvéru Trimble TerraFlex – 2026.12
Softvér Trimble TerraFlex verzie 2026.12 je teraz k dispozícii a prináša vylepšenia navigácie k prvkom, novú funkciu „navigácia podľa merania“ a umožňuje používateľom v oblasti energetiky spúšťať zaznamenávanie polohy v TerraFlexe priamo z merania hľadačky sietí.
- Vylepšené používateľské rozhranie pre navigáciu na nové súradnice a režimu presnej navigácie. Navigačná ponuka teraz obsahuje v navigačnom paneli samostatnú ikonu pre priamejší prístup.
- Pridaná možnosť navigácie podľa merania. Teraz si môžete nastaviť cieľ navigácie zadaním vzdialenosti a azimutu od vašej aktuálnej polohy.
- Merania externých senzorov teraz dokážu automaticky zachytiť polohy prvkov v šablónach. To zabezpečuje, že poloha prvkov a údaje zo senzorov sú zarovnané s jedným spúšťačom z lokalizátora sietí Vivax Metrotech alebo SPX Radiodetection.
Rozšírenie pokrytia Trimble CenterPoint RTX
Trimble rozširuje svoju satelitnú korekčnú službu Trimble CenterPoint RTX Fast do juhovýchodnej Európy, čím poskytuje vysoko presné určovanie polohy s konvergenčnými časmi kratšími ako jedna minúta. Toto rozšírenie umožňuje profesionálom v geodézii a stavebníctve pracovať efektívne v širšom európskom priestore, úplne nezávisle od pokrytia mobilných sietí alebo lokálnych GNSS korekčných služieb.
Mapy pokrytia GNSS korekčných služieb Trimble sú k dispozícii na TOMTO ODKAZE.
Nový statív Trimble
Trimble predstavuje nový odolný statív zo sklolaminátu, ktorý je určený na použitie so všetkými totálnymi stanicami, skenermi a GNSS bázami Trimble. Statív obsahuje dvojité svorky (rýchloupínaciu a nožnú skrutku) a ergonomickú rukoväť na prenášanie. Nový statív je možné objednať TU.

Existujúci odolný sklolaminátový statív Tri-Max je naďalej k dispozícii na objednanie (č. dielu 90553-TR-SUR), rovnako ako odolný drevený statív (č. dielu 571126275).
Nová nabíjačka pre Trimble batérie
Nová univerzálna nabíjačka pre dve batérie Trimble prináša rozšírenú kompatibilitu s batériami 220220, používanými v kontrolných jednotkách TSC710, TSC510 a TSC5. Zdroj napájania a vložky pre batérie sú zhodné so staršou verziou nabíjačky. Novú nabíjačku je možné si objednať TU.

Integrácia Trimble Catalyst GNSS s poľným softvérom Trimble Access
Trimble zjednodušuje použitie GNSS riešenia Trimble Catalyst v kombinácii s terénnym softvérom Trimble Access. Access je teraz kompatibilný so všetkými úrovňami predplatného Catalyst 1 vrátane flexibilnej služby Catalyst on Demand.
Táto zmena ponúka prispôsobenejšie a cenovo efektívnejšie riešenia pre používateľov s občasnými potrebami vysokej presnosti, ktorí teraz môžu jednoducho aktivovať hodinové bloky Catalyst on Demand prostredníctvom aplikácie Trimble Mobile Manager a pripojiť sa v Accesse priamo ku GNSS prijímaču Trimble DA2 bez nutnosti manuálnych aktualizácií licencie.